خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


تغییر رنگ Taskbar در ویندوز 10

تغییر رنگ Taskbar در ویندوز 10
با تنظیمات پیش فرض، ویندوز 10 از رنگ مشکی برای منوی start و taskbar و همچنین action center استفاده می کند. شاید این رنگ از نظر تعداد زیادی از کاربران خوب به نظر برشد و در مقابل بخش دیگری از کاربران خیلی تمایل به تغییر رنگ taskbar داشته باشند. مایکروسافت تعدادی تنظیمات برای سفارشی کردن taskbar و منوی start در ویندوز 10 را داراست. شما این امکان را دارید که منوی start و taskbar را شفاف کرده و یا Search box را از taskbar نمایش و یا مخفی کنید و همچنین امکان ایجاد تغییراتی در رنگ بندی taskbar را داشته باشید.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکارتغییر رنگ Taskbar در ویندوز 10 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

بنابراین در ویندوز 10، اگر رنگ مشکی taskbar شما را خسته کرده و مشتاق به تغییر آن هستید می توانید یک رنگ را از تنظیمات مربوط به Taskbar انتخاب کنید و آن را متناسب با تصویر دسکتاپ قرار دهید. با این حال شما قادر نخواهید بود تا برای taskbar، action centerو منویStart از رنگ هایی مختلف استفاده کنید.

تغییر رنگ Taskbar از قسمت Settings
روی دسکتاپ کلیک راست کرده و از منو، گزینه Personalize را انتخاب کنید تا پنجره شخصی سازی از Settings باز شود.

تغییر رنگ Taskbar در ویندوز 10 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

در این پنجره از پانل سمت چپ روی گزینه Colors کلیک کنید تا تنظیمات مربوط به آن در سمت راست نمایش داده شود.

تغییر رنگ Taskbar در ویندوز 10 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

در بین گزینه های موجود در پانل سمت راست، گزینه Show color on Start, taskbar, and action center را فعال یا ON کنید و در ضمن حتما اطمینان حاصل کنید که گزینه Automatically pick an accent color from my background در همین پنجره غیرفعال یا Off باشد.

تغییر رنگ Taskbar در ویندوز 10 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

تغییر رنگ Taskbar در ویندوز 10 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

حالا در قسمت Choose your accent color بر روی هر کدام از این کاشی های رنگی کلیک کنید، ان رنگ برای taskbar و منوی Start و action center تنظیم می شود.

تغییر رنگ taskbar برای مطابقت با پس زمینه دسکتاپ
مجددا باید به قسمت تنظیمات شخصی سازی وارد شویم پس روی دسکتاپ کلیک راست کرده و از منو، گزینه Personalize را انتخاب کنید تا پنجره شخصی سازی از Settings باز شود. در این پنجره از پانل سمت چپ روی گزینه Colors کلیک کنید تا تنظیمات مربوط به آن در سمت راست نمایش داده شود.
در این قسمت دو گزینه زیر را باید فعال یا ON کنید:
Automatically pick an accent color from my background
Show color on Start, taskbar, and action center
و کار تمام است! از حالا به بعد، هر زمان که تصویر پس زمینه دسکتاپ را تغییر دهید، رنگ taskbar و منوی Start نیز به طور خودکار تغییر می کنند.

تغییر رنگ Taskbar در ویندوز 10 . آموزشگاه رایگان خوش آموز

هر چند خود من از این روش استفاده نمی کنم و ترجیح میدهم که از همان رنگ پیش فرض مشکی استفاده کنم، واقعیت امر در حالت دوم که فقط رنگ ها توسط خود ویندوز انتخاب می شود و ما هیچ کاره هستیم و در حالت اول همیشه سعی میکنم از رنگ مشکی استفاده کنم چون از هر رنگ دیگری که استفاده کنم چشم درد می گیرم. دوستان درست است که این بخش به نحوی دلخواه کاربر است اما رنگی را انتخاب نکنید که چشمان شما را زود خسته کند و یا در دراز مدت باعث سر درد و چشم درد شود(مثلا اگر قرمز بزارم بعد از یک ساعت هم سردرد دارم و هم چشم درد، البته این موضوع در مورد بنده مصداق داره ممکنه شما اصلا اینجوری نشید). پس علیرغم اینکه در اینجا دستتان کاملا برای انتخاب رنگ باز است اما ترجیحا از انتخاب رنگ هایی که در کیفیت کارتان اثر می گذارند اجتناب کنید.

نمایش دیدگاه ها (1 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز