خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را

انواع User account در ویندوز

انواع User account در ویندوز

کد مطلب : 10238


پیشنهاد مایکروسافت برای استفاده از کامپیوترهای ویندوزی که چندین کاربر از یک سیستم استفاده می کنند این است که برای هر فرد یک اکانت ایجاد شود تا مشخص شود اولا چه کسی در چه زمانی پشت سیستم قرار گرفته و ثانیه چه کارهایی روی سیستم انجام داده است. برای ایجاد User در سیستم عامل ویندوز، در سه سطح می توانید کاربر را تعریف کنید که به ترتیب عبارتنداز: Administrator، Standard و Guest است که یک حساب استاندارد ویژه برای کودکان ارائه می دهد.


وقتی سیستم را روشن می کنید، قبل از بالا امدن دسکتاپ، پنجره Sign in screen یا پنجره لاگین را مشاهده می کنید که باید در این پنجره نام کاربری خود را انتخاب کرده و سپس پسورد را وارد کرده(در ویندوزهای کلاینتی پسورد اجباری نیست و اگر پسورد برای کاربر تنظیم کرده باشید باید اول پسورد را وارد کنید) و لاگین کنید.

انواع User account در ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

ویندوز به هر کدام از این نوع اکانت ها اختیاراتی داده است که برای ایجاد اکانت در ویندوز باید از این موضوع مطلع باشید. در ذیل توضیحات خلاصه مربوط به هر نوع از حساب های کاربری در ویندوز را به شما خواهیم گفت.
Administrator: Administrator دسترسی به کل کامپیوتر دارد و بیشترین سطح دسترسی به سیستم در اختیار این کاربر است. در کامپیوترهای ویندوزی، معمولا مالک سیستم حساب Administrator را در اختیار دارد(در شرکت ها و سازمان ها، Administrator در اختیار مدیر شبکه است) و اوست که برای سایرین روی سیستم می تواند کاربر تعریف کند و مشخص کند که کاربر چه سطح دسترسی هایی داشته باشد و چه کارهایی را بتواند انجام دهد و چه کارهایی را نتواند انجام دهد. البته در ویندوزهای 7/8/10، بصورت پیشفرض کاربر Administrator غیرفعال است و هنگام نصب ویندوز کاربری که تعریف می کنید، بصورت پیشفرض در گروه Administrators قرار می گیرد و همین سطح دسترسی ها را دارد. یعنی می توانید کارهای مدیریتی سیستم را با استفاده از آن اکانتی که ایجاد می کنید انجام دهید.
Standard: اکانتهای Standard محدودیت در استفاده از سیستم دارند. البته کارهای روتین خود را می توانند انجام دهند(مثلا وب گردی، بازی کردن، کار با برنامه های آفیس، تماشای فیلم و موزیک paly کردن) ولی کارهای مدیریتی را نمی توانند انجام دهند. مثلا امکان تعریف کاربر دیگر در کامپیوتر را ندارند، نمی توانند برنامه نصب کنند، نمی توانند گروه کاربری خود و یا سایرین را تغییر دهند و بسیاری موارد دیگر که برای کاربران Standard غیرقابل دسترس است.
Child: تنظیمات حساب کودک در واقع فقط یک حساب استاندارد با تنظیمات ایمنی خانواده است که به طور خودکار فعال است.
Guest: حساب های Guest بیشتر مناسب افرادی است که چندان در کار با سیستم وارد نیستند. کار خاصی با سیستم نمی توانن انجام دهند و تقریبا دسترسی هایی مانند حساب های standard دارند. کاربران Guest حریم خصوصی ندارند و هر آنچه در دسکتاپ قرار دهند، به محض اینکه از سیستم خارج شوند، حذف خواهد و به روز اولش بر میگردد.
آموزش سالیدورکز 20-2019


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.

لطفا پیش از ارسال دیدگاه ، به نکات زیر توجه فرمایید :

- از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.
- لطفاً دیدگاه های خود را با حروف فارسی تایپ کنید، دیدگاه های فینگیلیش تایید نمی شوند.
- قبل از ارسال دیدگاه حتما متن پست و نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
- نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
- لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از طریق ایمیل khoshamoz[at].hotmail.com ارسال نمایید
- چرا آموزش های سایت خوش آموز در قالب فایل pdf به صورت یکجا ارائه نمی شوند؟
- چرا برخی پرسش های کاربران پاسخ داده نمی شوند؟

آموزش های رایگان خوش آموز