خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را

تفاوت بین گروه های Authenticated Users و Everyone در ویندوز

تفاوت بین گروه های Authenticated Users و Everyone در ویندوز

کد مطلب : 10240


به منظور حفظ کنترل های دسترسی مناسب درک آنچه که هر فولدر یا فایل در ACL یا access control list خود دارد بسیار مهم است. تعداد زیادی built-in account با نامهای مبهم و توصیفات مبهم وجود دارد که در ک آنها بعضا گیج کننده است.


وقتی به ACL یک فایل یا فولدر در ویندوز مراجعه می کنید، گروه هایی را در لیست مجوزهای آن مشاهده می کنید که وقتی به کنسول Local Users and Groups ویندوز وارد می شویدف آنها را مشاهده نمی کنید. مثلا می توان به گروه هایی مثل Everyone و یا Authenticated Users اشاره کرد. این دو و چندی دیگر در واقع Built-in security principals هستند که برای مسائل امنیتی و تخصیص دسترسی ها تعریف شده اند و دسترسی های آنها از قبل مشخص شده است و فقط شما می توانید در تنظیمات فایل ها و فولدرها از آنها استفاده کنید.
چیزی که در این پست کوتاه به توضیح آن می پردازیم تفاوت بین گروه های Everyone و Authenticated Users است.
Authenticated Users شامل کلیه کاربرانی هستند که با احراز هویت(وارد کردن نام کرابری و پسورد) به سیستم وارد شده اند. Everyone هم شامل همه کاربران است مثلا Authenticated User و Guest و LOCAL_SERVICE.
گروه Authenticated Users شامل همه کاربرانی است که با لاگین به سیستم هویت آنها authenticate و محرز شده است که می تواند شامل local user account ها و همچنین domain user account از دامین های معتمد یا trusted domain ها است. گروه Everyone شامل تمامی اعضای گروه Authenticated Users و اکانت Guest در ویندوز و چندین حساب امنیتی داخلی دیگر مانند SERVICE ، LOCAL_SERVICE ، NETWORK_SERVICE و غیره.. است.
حساب Guest یک حساب built-in در سيستم عامل ویندوز است که به طور پیش فرض غیرفعال است. در صورت فعال بودن هر کاربری می تواند بدون وارد کردن پسورد به سیستم لاگین کند. البته دسترسی های کاربر Guest بسیار کم می باشد و کارهای محدودی در سیستم می تواند انجام دهد.
برخلاف تصور عموم، هرکسی که به صورت ناشناس(anonymously) وارد سیستم شود - یعنی احراز هویت نکرده باشد - در گروه Everyone قرار نمی گیرد. این مورد قبلاً وجود داشت، اما در ویندوز 2003 و ویندوز XP (SP2) تغییر یافت.آموزش سالیدورکز 20-2019


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.

لطفا پیش از ارسال دیدگاه ، به نکات زیر توجه فرمایید :

- از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.
- لطفاً دیدگاه های خود را با حروف فارسی تایپ کنید، دیدگاه های فینگیلیش تایید نمی شوند.
- قبل از ارسال دیدگاه حتما متن پست و نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
- نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
- لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از طریق ایمیل khoshamoz[at].hotmail.com ارسال نمایید
- چرا آموزش های سایت خوش آموز در قالب فایل pdf به صورت یکجا ارائه نمی شوند؟
- چرا برخی پرسش های کاربران پاسخ داده نمی شوند؟

آموزش های رایگان خوش آموز