خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


چه مقدار RAM را سیستم من پشتیبانی می کند؟

چه مقدار RAM را سیستم من پشتیبانی می کند؟
در PC و لپ تاپ ها، شما به روش های مختلفی می توانید متوجه شوید که سیستم شما تا چه مقدار رم را می تواند پشتیبانی کند. در این مطلب با هم به این روش ها خواهیم پرداخت.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار
توجه: نسخه های 32 بیتی ویندوز تا 4 گیگابایت رم پشتیبانی می کنند در حالی که این محدودیت برای نسخه های 64 بیتی اعمال نمی شود. قبل از خرید رم اضافی برای سیستم تان، بهتر است بدانید که چه ویندوزی و چه نسخه ای از ویندوز را نصب کرده اید.
Check motherboard’s technical specifications

در ابتدا باید مدل مادربرد کامپیوتر خود را بدانید. برای رایانه‌های رومیزی، یافتن این آسان‌تر است، زیرا در مقایسه با لپ‌تاپ‌ها، دسترسی آسان‌تری به داخل سیستم وجود دارد (مخصوصاً اگر خودتان سیستم را اسمبل کرده باشید). اگر نمی دانید مدل مادربرد چیست، می توانید از ابزار رایگان Speccy Piriform یا هر ابزار مشابه دیگری استفاده کنید.
به طور خاص برای Speccy، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، مدل مادربرد در تب Motherboard ظاهر می شود.

چه مقدار RAM را سیستم من پشتیبانی می کند؟
بنابراین هنگامی که مارک و مدل مادربرد را شناختید، به وب سایت سازنده مراجعه کنید و به دنبال همان مدل بگردید تا اطلاعات آن را ببینید. هنگامی که مادربرد خود را پیدا کردید، به ویژگی های فنی آن نگاهی بیندازید، جایی که احتمالاً اندازه کل RAM ای را که پشتیبانی می کند گزارش می دهد. اگر چیزی در این خصوص مشاهده نکردید، دفترچه راهنمای مادربرد را دانلود و آن را مطالعه کنید که حتما در دفترچه راهنمای مادربرد باید در مورد میزان رم ای که سیستم می تواند پشتیبانی کند، مطلب وجود داشته باشد.

چه مقدار RAM را سیستم من پشتیبانی می کند؟
به عنوان مثال، در مورد من، اطلاعاتی که در وب سایت ایسوس برای مادربرد خود پیدا کردم، به من می گوید که سیستم من از چه مقدار رم پشتیبانی می کند و اطلاعات اضافی را که باید قبل از خرید ماژول های رم اضافی بدانم.

Use the Crucial System Scanner

از طرف دیگر، اگر مانند لپ تاپ شما نمی توانید اطلاعات بیشتری را روی مادربرد سیستم خود بیابید، می توانید از ابزار رایگان و پرتابل Crucial استفاده کنید که این اطلاعات را به راحتی و به سرعت در اختیار شما قرار می دهد.
به این لینک بروید و Crucial System Scanner را در سیستم خود دانلود کنید. هنگامی که آن را اجرا کنید، مرورگر پیش فرض شما را باز می کند و پس از بررسی سیستم شما، وب سایت را با موارد مورد نظر شما نمایش می دهد.

چه مقدار RAM را سیستم من پشتیبانی می کند؟
در مورد من، حداکثر ظرفیت رم 64 گیگابایت است و دقیقاً زیر آن اسلات های خالی مادربرد را ذکر می کند که می توانم 8 گیگابایت حافظه اضافی، اضافه کنم.

چه مقدار RAM را سیستم من پشتیبانی می کند؟نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز