خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 42 . بازخوردها طی 12 سال (5)

ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 42 . بازخوردها طی 12 سال (5)
نویسنده : امیر انصاری
با خودم فکر کردم. "او کاملاً درست می گوید. من منتظر چه هستم؟" متاسفانه، از آنجا که در آن زمان دقیقاً ماهیت این تله را خوب درک نکرده بودم، خیلی زود دوباره در دامش افتادم، اما نکته مهم این مساله همین بود که ذکر کردم. شما وقتی که آخرین سیگارتان را خاموش می کنید، تبدیل به یک غیر سیگاری می شوید. چیز مهم اینست که از همان ابتدا یک غیر سیگاری خوشحال باشید.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکارمن هنوز اشتیاق سیگار کشیدن دارم. پس شما باید خیلی احمق باشید. چگونه می توانید چنین ادعایی کنید که من می خواهم یک غیر سیگاری باشم، و بعدش بگویید، من یک سیگار می خواهم؟ این یک تناقض است. اگر شما بگویید "من یک سیگار می خواهم، شما در واقع دارید می گویید، من می خواهم یک سیگاری باشم. غیر سیگاری ها تمایلی به کشیدن سیگار ندارند. شما در حال حاضر دقیقاً می دانید که می خواهید کدام یک از این دو باشید، پس شکنجه کردن خودتان را متوقف کنید.

من زندگی را رها کرده ام. چرا؟ تنها کاری که شما انجام دادید اینست که خفه کردن خودتان را خاتمه دادید. شما مجبور نیستید که زندگی خود را متوقف کنید. ببینید مساله به همین سادگی است. در طول چند روز آینده یک آسیب روانی خفیف در زندگی تان خواهید داشت. بدن شما یک رنج کمبود نیکوتین که آنهم به صورت کاملاً نامحسوس است، را متحمل می شود. حالا این را در ذهنتان داشته باشید: شما بدتر از این چیزی که هستید نخواهید شد. این رنج نامحسوس در واقع همان رنجی است که در تمام طول این سالهای سیگاری بودنتان مشغول تحملش بوده اید، کل وقتهایی که خواب بودید این رنج خفیف را داشتید، اوقاتی که در کلیسا بودید، در داخل سوپر مارکت یا کتابخانه و هر جای دیگری که موقتاً نمی توانستید سیگار بکشید این رنج را تحمل کرده اید. به نظر نمی رسد وقتیکه سیگاری بودید این رنج زیاد شما را آزار داده باشد، و اگر سیگار کشیدن را متوقف نکنید، شما از این ناراحتی در کل زندگی تان همچنان رنج خواهید برد. سیگار، غذا خوردن یا مناسبت های اجتماعی را نمی سازد. بلکه آنها را نابود می کند. حتی در اوقاتیکه بدن شما از اشتیاق نیکوتین رنج می برد، غذا خوردن و مناسبت های اجتماعی می توانند شگفت انگیز باشند. زندگی شگفت انگیز است. به کارهای اجتماعی تان بپردازید، حتی اگر آنجا بیست فرد سیگاری باشند. به یاد داشته باشید، این شما نیستید که از چیزی محروم شده اید، بلکه آنها محروم شده اند.

هر کدام از آنها دوست دارند که در موقعیت شما باشند. از اینکه در کانون توجهات آنها قرار گرفته اید و از اینکه اول هستید از خودتان لذت ببرید. صحبت کردن در مورد ترک سیگار یک مکالمۀ فوق العاده است، مخصوصاً اینکه سیگاری ها ببینند شما خوشحال و مسرور هستید، آنها فکر خواهند کرد که شما باور نکردنی هستید. نکته مهم اینست که شما دوباره از زندگی خود لذت خواهید برد. نیازی به حسادت کردن به آنها ندارید. آنها به شما حسادت می کنند.

ادامۀ فصل 42 در بخش بعدی ...


قبلی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 42 . بازخوردها طی 12 سال (4)

بعدی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 42 . بازخوردها طی 12 سال (6)

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.