خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


برطرف کردن ارور Fail to initialize DirectX

برطرف کردن ارور Fail to initialize DirectX
در این پست تصمیم داریم در مورد خطای Fail to initialize DirectX و یا Fail to initialize DirectX Audio در ویندوز، بحث کنیم و راه حل های این دو ارور را بررسی کنیم. عمدتا با این ارور در زمان اجرای بازی های کامپیوتری مواجه می شوید و اگر بخواهیم که حس و حال یک فردی که علاقه زیادی به بازی های کامپیوتری دارد را بگیریم واقعا حس خوبی نیست که درست در زمان اجرای بازی ناگهان ارور ببینیم به جای اینکه بازی طبق روال همیشگی اجرا شود. از این رو راه حل های این دو ارور را بررسی می کنیم.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکارقبل از هر کاري بهتر از سيستم تان Restore point تهيه کنيد تا در صورت بروز مشکل جاي جبران داشته باشيد.

قبل از شروع، اجازه دهید درباره DirectX صحبت کنیم. به گفته مایکروسافت، DirectX مجموعه ای از کامپوننت های که اجازه می دهد تا نرم افزار، علی الخصوص بازی ها Game ها با سخت افزار کارت گرافیک و کارت صدا ارتباط بگیرند. ما در اینجا برای رفع این ارورها دو راه حل را ارائه خواهیم کرد که بسیار هم ساده هستند و شما می توانید مشکل را برطرف کنید. راه حل ها ساده هستند اما شاید مدتی را برای انجام آنها صرف کنید.

Solution 1: Update the DirectX on your Windows


اگر در نرم افزار DirectX مشکلی رخ دهد، قطعا با ارور مواجه خواهید شد. برای حل این موضوع، می توانید ویندوز را بروزرسانی کنید. هیچ بسته یا package جداگانه ای برای DirectX وجود ندارد و DirectX همیشه به عنوان بخشی از سیستم عامل ویندوز به حساب آمده است و شما با فرآیند windows Update می توانید DirectX را هم بروزرسانی و رفع عیب کنید.
قبل از هر چیز نیاز است که مطمئن شوید سرویس Windows Update ویندوز 10 در وضعیت Start باشد. پس بدین منظور با فشردن کلیدهای Windows key + R پنجره Run را باز کنید و عبارت Services.msc را وارد و Enter کنید.

برطرف کردن ارور The application failed to initialize properly . آموزشگاه رایگان خوش آموز

بدین ترتیب وارد کنسول Services خواهید شد و کلیه سرویس های موجود در ویندوز در هر وضعیتی را مشاهده خواهید کرد. اکنون کافیست که سرویس Windows Update را یافته و روی آن کلیک راست کنید و Properties بگیرید.

برطرف کردن ارور The application failed to initialize properly . آموزشگاه رایگان خوش آموز

از لیست کشویی Startup type گزینه Automatic را انتخاب کرده و دکمه Start را کلیک کنید و منتظر بمانید تا سرویس start شود. پس از Start شدن سرویس فرم را OK کنید.
سپس کلیدهای ترکیبی Windows key + i را همزمان از کیبورد فشار دهید تا پنجره Settings ویندوز باز شود. سپس آیتم Update & Security را انتخاب کنید.

برطرف کردن ارور The application failed to initialize properly . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس دکمه Check for updates را کلیک کنید تا آپدیت های مورد نیاز ویندوز دانلود شده و نصب شوند.

برطرف کردن ارور The application failed to initialize properly . آموزشگاه رایگان خوش آموز

پس از دانلود آپدیت ها، ویندوز را ریستارت کرده تا آپدیت ها نصب شوند.
پس از نصب اپدیت وضعیت ارور را بررسی نمایید.

Solution 2: Do a fresh install of your video card and sound card driver

اگر درایور کارت صدا و یا کارت گرافیک یا هر دوی آنها منسوخ، قدیمی، از بین رفته و یا خراب و ناسازگار باشد، احتمال مواجه شدن شما با خطای Failed to initialize DirectX بسیار زیاد است. بنابراین تصیه می شود که درایورهای کارت صدا و کارت گرافیک را از نو نصب کنید. در ضمن بروزرسانی درایورهای کارت صدا و کارت گرافیک، در Performance بازی شما تاثیر خواهد داشت.
قبل از هر چیز درایور کارت صدا و درایور کارت گرافیک را از سیستم uninstall کنید. برای این منظور به کنسول Device Manager ویندوز وارد شده و به قسمت Display adapters رفته و روی درایور کارت گرافیک سیستم تان کلیک راست کرده و آن را uninstall نمایید و پیغام حذف را هم uninstall نمایید.

برطرف کردن ارور Fail to initialize DirectX . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس به قسمت Sound, video and game controllers بروید و روی درایور کارت صدای سیستم تان کلیک راست کرده و گزینه uninstall را کلیک کنید و پیغام حذف را هم uninstall نمایید.

برطرف کردن ارور Fail to initialize DirectX . آموزشگاه رایگان خوش آموز

حال به وب سایت های سازنده کارت صدا و کارت گرافیک سیستم تان مراجعه کرده و درایورهای مناسب با مدل سخت افزار و همچنین نسخه ویندوز را دانلود و در سیتسم تان نصب کنید و یا از لینک های زیر برای نصب و بروزرسانی درایورها کمک بگیرید.
نمایش دیدگاه ها (2 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز