خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


منظور از شبکه Workgroup چیست

منظور از شبکه Workgroup چیست

کد مطلب : 10971


یک شبکه Workgroup یک گروه منطقی از کامپیوترها در شبکه هستند که می توانند منابعشان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. این منابع می تواند پرینترها، فایل ها و غیره باشد. در بسیاری از منابع اینترنتی به workgroup واژه Peer To Peer هم اطلاق می شود چرا که همه کامپیوترهای موجود در workgroup از اهمیت یکسانی برخوردار هستند. دلیل این است که شبکه مدیریت متمرکز نداشته و domain-based model یا server base نیست.منظور از شبکه Workgroup چیست

How Workgroup Works

هر یک از کامیپوترهای workgroup دارای LSD یا Local Security Database متعلق به خود را دارند. یعنی روی هر کامپیوتر ویندوز، تعدادی کاربر تعریف می شود که فقط روی همان سیستم اعتبار دارد و برای سیستم های دیگر هیچ اعتباری ندارد. حالا وقتی کامیپوتری قصد دسترسی به منابع سیستم دیگری را در شبکه Workgroup داشته باشد باید برای احراز هویت از اکانتی استفاده کند روی سیستم مقابل اعتبار داشته باشد. الزاما هر User ای که روی یک کامپیوتر تعریف می شود، حقوق و دسترسی ای در سیستم های دیگر برای دسترسی به منابع ندارد.
هر کامپیوتر در شبکه workgroup اصطلاحا peer server یا stand-alone نامیده می شود. هر سیستم همانطور که گفته شد به صورت مستقل می تواند منابع خود را برای سیستم های دیگر در شبکه به اشتراک قرار دهد. وقتی یک کامپیوتر قصد دسترسی به منابع share شده روی سیستم دیگر را دارد، همانطور که گفته شد باید از Username و Password ای استفاده کند که روی سیستم دیگر معتبر باشد.
Workgroup ها راه اندازی ساده ای دارند و نگهداری از آنها مشکل است. Admin باید روی هر سیستم بصورت مجزا User تعریف کند. در نتیجه، Workgroup ها معمولاً برای شبکه های کوچکی با 10 کامپیوتر یا تعداد کمتری که امنیت و مدیریت متمرکز در آنها مسئله ای نیست، مورد استفاده قرار می گیرند.
در ویدئوی زیر نحوه Share کردن فولدر در یک شبکه Workgroup را می توانید مشاهده کنید.


در شبکه های با تعداد بیشتر هم می توانید شبکه WorkGroup داشته باشید ولی مدیریت سیستم ها واقعا کار سختی است. ضمن اینکه تعداد Connection های همزمان به یک کامپیوتر ویندوزی در شبکه Workgroup بیش از 20 عدد نمی تواند باشد. البته در برخی مکان ها به طور جد نیاز به راه اندازی دامین کنترلر است تا بتوان مدیریت متمرکز و بهبود امنیت را حاصل کرد ولی دلایل مختلفی مانع از اینکار می شود. مثلا عدم توانایی و دانش فنی برای راه اندازی شبکه های دامین مدل، یکی از این دلایل است(با فرض اینکه سرور و زیر ساخت های لازم فراهم باشد).

آموزش سالیدورکز 20-2019


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.

لطفا پیش از ارسال دیدگاه ، به نکات زیر توجه فرمایید :

- از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید. دیدگاه ها و سوالات متفرقۀ خود را می توانید در تالارهای گفتمان خوش آموز مطرح نمایید.
- لطفاً دیدگاه های خود را با حروف فارسی تایپ کنید، دیدگاه های فینگیلیش تایید نمی شوند.
- قبل از ارسال دیدگاه حتما متن پست و نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
- نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
- لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از طریق ایمیل khoshamoz[at].hotmail.com ارسال نمایید
- چرا آموزش های سایت خوش آموز در قالب فایل pdf به صورت یکجا ارائه نمی شوند؟
- چرا برخی پرسش های کاربران پاسخ داده نمی شوند؟

آموزش های رایگان خوش آموز