خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


راه حل هایی برای Disk Performance در Vmware Vhphere

راه حل هایی برای Disk Performance در Vmware Vhphere
از نمودار دیسک ها به منظور مانیتورینگ برای average disk load و تعیین روند disk usage استفاده می شود. به عنوان مثال، شاید با اپلیکیشن هایی که اغلب روی هارد دیسک Read/write انجام می دهند، کاهش Performance را مشاهده کنید. اگر تعداد درخواست‌های read/write دیسک افزایش یافت، باید اپلیکیشن هایی که در آن لحظه در حال اجرا شدن هستند را بررسی کنید.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکارمشکل:

مقدار داده kernelLatency بیش از 4 میلی ثانیه است.
مقدار داده deviceLatency بیشتر از 15 میلی‌ثانیه است، نشان می‌دهد که احتمالاً مشکلاتی در storage array وجود دارد.
مقدار داده queueLatency هم اکنون بیش از 0 است که در حالت نرمال و سالم باید همیشه 0 باشد.
Latency زیاد.
افزایش غیرمعمول در درخواست های read/write


علت:

ماشین‌های مجازی روی هاست درصدد این هستند تاthroughput بیشتری نسبت به آنچه که پیکربندی سیستم ذخیره سازی پشتیبانی می کند را ارسال کنند.
احتمالا خودِ storage array با مشکل مواجه شده است.
Workload خیلی زیاد است وarray نمی تواند داده ها را با سرعت کافی پردازش کند.

راه حل:

ماشین‌های مجازی روی هاست درصدد این هستند تا throughput بیشتری نسبت به آنچه که پیکربندی سیستم ذخیره سازی پشتیبانی می کند را ارسال کنند، CPU usage را بررسی کرده و queue depth را افزایش دهید.

VMDK فعال را به volume ای با spindles بیشتر منتقل کنید یا دیسک هایی را به LUN اضافه کنید.

مموری ماشین مجازی را بیشتر کنید. انجام این کار باید امکان ذخیره سازی بیشتر سیستم عامل را فراهم کند که می تواند فعالیت I/O را کاهش دهد. توجه: شاید نیاز باشد که مموری را بیشتر کنید. افزایش حافظه شاید نیاز به ذخیره داده ها را کاهش دهد چرا که برخی از Workload ها می توانند از مموری سیستم برای ذخیره داده ها و جلوگیری از دسترسی به دیسک استفاده کنند.

آمار swap را در سیستم عامل مهمان بررسی کنید تا مطمئن شوید که ماشین های مجازی مموری کافی دارند. حافظه سیستم عامل مهمان را افزایش دهید، اما نه به اندازه ای که منجر به host memory swapping شود و حتما VMware Tools را نصب کنید تا عملیاتmemory ballooning در هاست صورت بگیرد.

اگر برای محیط شما مناسب است، اسکن های درخواستی آنتی ویروس را در فایل های VMDK و VMEM غیرفعال کنید.

ازابزارهای array مربوط به Vendor خود سیستم تان برای تعیین آمار array performance استفاده کنید. وقتی تعداد زیادی از سرورها به طور همزمان به عناصر مشترک در یک Array دسترسی پیدا کنند، شاید دیسک ها در نگه داری با مشکل مواجه شوند. به منظور افزایش throughput بهبودهای سمتarray را حتما مدنظر قرار دهید.

از Storage vMotion برای توزیع ماشین های مجازی I/O-intensive در چندین هاست استفاده کنید.

disk load را در تمام منابع فیزیکی موجود متعادل کنید. فضای ذخیره سازی پر استفاده را در بین LUN هایی که توسط آداپتورهای مختلف قابل دسترسی هستند، پخش کنید. از صف های جداگانه برای هر آداپتور برای بهبود کارایی دیسک استفاده کنید.

کنترلرهای HBA و RAID را برای استفاده بهینه پیکربندی کنید. بررسی کنید که queue depths و تنظیمات cache در RAID controller ها کافی باشد. در غیر این صورت، با تنظیم پارامتر Disk.SchedNumReqOutstanding، تعداد درخواست های دیسک برای ماشین مجازی را افزایش دهید.

در سیستم هایی با RAM قابل توجه، با افزودن خط MemTrimRate=0 به فایل VMX ماشین مجازی، memory trimming را غیرفعال کنید.

اگر disk I/O ترکیبی بالاتر از ظرفیت یک HBA است، از چند مسیر یا چند لینک استفاده کنید.

برای هاست های ESXi، دیسک های مجازی را همانطور که از قبل allocate شده، ایجاد کنید. هنگامی که یک دیسک مجازی برای یک سیستم عامل مهمان ایجاد می کنید، گزینه Allocate all disk space now را انتخاب کنید. کاهش performance مربوط به تخصیص دوباره فضای دیسک اضافی رخ نمی دهد و احتمال تکه تکه شدن یا fragment شدن دیسک کمتر است.

و در آخر، سعی کنید که از جدیدترین ESXi Hypervisor ارائه شده استفاده کنید.نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز