خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


تحقیر زنان توسط مردان

تحقیر زنان توسط مردان
در روابط زن و مرد کلمات و جملات نقش اساسی را ایفا می کند. اما گاهی عواملی باعث حساسیت های زیادی در زندگی مشترک و روابط بین زوجین می شود . سرکوفت و یا تحقیر شدن زن توسط همسر یکی از عواملی است که باعث دعوا و کشمکش بین زوجین و تشدید مشکلات می گردد.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار
متأسفانه گاهی مردان رفتار ناجوانمردانه ای نسبت به همسر خود دارند و راحت می توانند با تحقیر و عیب جویی همسر خود را تحت کنترل قرار دهند، هر زمانی که مورد تحقیر و اهانت قرار گرفتید ، شما هم تخریب کنید تا او نیز شرطی شود و انرژی منفی را از خود دور نمایید و از خود ضعف و ناتوانی نشان ندهید. در واقع تحقیر نوعی واکنشی است که توانمندی های فرد را کم اهمیت جلوه می دهد و باعث تضعیف اعتماد به نفس و افسردگی و کم شدن صمیمیت در روابط خانوادگی و درگیری و احساسات و رفتارهای منفی و از بین رفتن انگیزه و علاقه برای ادامه زندگی و نشانه های طلاق عاطفی و جدایی است. تحقیر می تواند هر رابطه سالم بین زوجین را از بین برد و نفرت و انزجار را در فرد به بی رحمانه ترین شکل بیدار کند. زنی که مورد اهانت و تحقیر قرار می گیرد ، دیگر نمی تواند ویژگی های خوب شریک زندگی و زندگی زناشویی خود را به خاطر آورد و آن چنان از نظر عاطفی صدمه می بیند که هیچ تضمینی برای نجات و بقای خوشبختی وجود ندارد. اهانت و تحقیر باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می شود و زمانی که هورمون های استرس مانند آدرنالین یا کورتیزول آزاد می شوند ، بدن ضعیف می شود و در نتیجه بدن در برابر بیماری ها ، اختلالات و درد آسیب پذیرتر می شود.


تحقیر کردن از عادات ناپسند اخلاقی است که به علت احساس برتری و قدرت مردان نسبت به زنان اعمال می‌شود. تحقیر دائمی زنان توسط مردان صدمات جبران ناپذیری را به پیکره زندگی زناشویی وارد می‌کند. افرادی که رفتارهای تحقیر آمیزی نسبت به زنان دارند، زن و شوهر بودن خود را فراموش می‌کنند و در زندگی زناشویی به همدیگر بی احترامی می‌کنند، همدیگر را مسخره می‌کنند، با طعنه صحبت می‌کنند و سعی می‌کنند زنان را حقیر جلوه دهند.
تحقیر زنان توسط مردان
اگر همیشه در مقابل توهین و تحقیرهای همسرتان سکوت اختیار کرده‌اید؛ برای خاتمه دادن به رفتارهای نامطلوب همسرتان از قالب قربانی بودن رها شوید و از حق خود دفاع کنید. زیرا تا زمانی که شما در مقابل رفتارهای زشت همسرتان سکوت می کنید، او می‌پندارد رفتار درستی دارد و نیازی به تغییر رفتارش ندارد. پس قاطعانه و در کمال آرامش و با حفظ حرمت، مقابله مثبت کنید و از موضع خواسته‌های منطقی خود کوتاه نیایید. یادتان باشد هیچ گاه برای دفاع کردن از خود رفتارهایی مانند عصبانیت، تهدید، قهر، انتقاد کوبنده را از خود نشان ندهید. افرادی که شما را تحقیر می کنند و قصد آسیب رساندن به شما را دارند، در درجه اول باید خودشان را بیازارند تا بتوانند شما را آزرده کنند. اگر با تمام تلاش‌های شما باز هم تغییر مثبتی ایجاد نشد، حداقل او را همراهی نکنید. مثلاً به او بگویید که اگر دوباره جلوی خانواده‌اش شما را تحقیر کند، باید تنها به منزل مادرش برود یا اگر دوباره در بازار سر و صدا راه بیندازد، باید تنهایی به خرید برود. یادآوری کنید که این ماجرا برای تهدید کردن و زورگویی نیست بلکه تاوان رفتار اشتباه خودش است. چنان چه بخواهید تغییری ایجاد شود باید جلوی کارهای زننده او را بگیرد. انتظار تغییرات ناگهانی در همسرتان را نداشته باشید. فراموش نکنید مدیریت کلامی و رفتاری تضمین کننده سلامت رابطه‌تان است.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز