خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


رفع مشکل کار نکردن فن CPU

رفع مشکل کار نکردن فن CPU

کد مطلب : 9982


اگر با مشکل خاصی مثل عدم کار کردن فن CPU سیستم تان مواجهید، در حالی که سیستم شما به طور عادی کار می کند اما فن CPU کار را نمی کند، این مطلب کوتاه می تواند به شما کمک کند.

آموزش سالیدورکز 20-2019
اگر کامپیوتر پس از بوت شدن ناگهان خاموش می شود، نتیجه کار نکردن فن پردازنده شماست. بنابراین ، همانطور که می بینید ، این یک مسئله اساسی است که باید در اسرع وقت به آن رسیدگی کنید.
سه دلیل اصلی برای نچرخیدن فن CPU شما وجود دارد: فن آغشته به گرد و غبار است. سیم ها و کابل به فن گیر کرده اند. یا فن به اندازه کافی برای چرخش انرژی(برق کافی) نداشته باشد.

Restart your computer

اگر قبلا سیستم تان را ریستارت کرده اید که هیچ، وگرنه یکبار سیستم را ریستارت کنید و وضعیت را بررسی کنید. اگر فن چرخید، مدتی فن را تحت نظر داشته باشید و اگر دیدید که فن از کار ایستاده، روش های بعدی را دنبال کنید.

Clean your fan

اگر قبلاً این کار را انجام نداده اید ، تمیز کردن فن کار ساده ای نیست. سعی کنید از یک متخصص کمک بگیرید، زیرا این یک کار بسیار دقیق است. عدم دانستن چگونگی انجام صحیح آن می تواند صدمات جبران ناپذیری به پردازنده و سیستم تان وارد کند. ضمنا باید مطمئن شوید که هیچ سیمی به فن گیر نمی کند که مانع از چرخشش شود.
ضمنا اگر سیستم تان به طور ناگهانی خاموش می شود، شاید مشکل از خمیر سیلیکون پردانزده باشد که باید خمیر تازه بدان بزنید. البته پاور هم مزید بر علت است که در روش بعد بدان می پردازیم.

replace your power supply unit

شاید حدس زده باشید که اگر پاور سیستم تان کار نکند(معیوب باشد)، ممکن است فن CPU نچرخد. بنابراین قبل از تعویض مادربرد یا پردازنده ، ابتدا سعی کنید منبع تغذیه خود را تعویض کنید. این راه حل معمولاً در صورتی کار می کند که سیستم شما صدای بوق دهد یا به طور ناگهانی خاموش می شود.


Replace your fan and motherboard

اگر همه کارهای فوق را انجام دادید، مشکل می تواند از فن پردازنده باشد. اگر فن را هم عوض کردید و مشکل حل نشد، کار بعدی تعویض یا تعمیر مادربردتان است.

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.

لطفا پیش از ارسال دیدگاه ، به نکات زیر توجه فرمایید :

- از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید. دیدگاه ها و سوالات متفرقۀ خود را می توانید در تالارهای گفتمان خوش آموز مطرح نمایید.
- لطفاً دیدگاه های خود را با حروف فارسی تایپ کنید، دیدگاه های فینگیلیش تایید نمی شوند.
- قبل از ارسال دیدگاه حتما متن پست و نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
- نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
- لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از طریق ایمیل khoshamoz[at].hotmail.com ارسال نمایید
- چرا آموزش های سایت خوش آموز در قالب فایل pdf به صورت یکجا ارائه نمی شوند؟
- چرا برخی پرسش های کاربران پاسخ داده نمی شوند؟

آموزش های رایگان خوش آموز