خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را

چاپ شبکه نمایش داده (چاپ گرید)

چاپ شبکه نمایش داده (چاپ گرید)

کد مطلب : 701


در نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار، شما امکانات خیلی متنوعی برای چاپ اطلاعات در اختیار دارید، امکاناتی همچون ابزار گزارش ساز راهکار که به شما امکان طراحی گزارشات کاملا شخصی سازی شده، همراه با لوگوی اختصاصی و ظاهر اختصاصی مد نظر خودتان را می دهد. در عین حال ابزار ساده ای برای طراحی یک گزارش چاپی در کمتر از یک دقیقه نیز در اختیار شما می باشد که نام این ابزار "چاپ شبکه نمایش داده" می باشد. در این آموزش به نحوه استفاده از این ابزار می پردازیم.نسخه رایگان نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار را می توانید از لینک زیر و مستقیما از سایت تولید کننده آن دانلود نمایید.

دانلود نرم افزار حسابداری فروشگاهی رایگان راهکار

کاربردهای ابزار چاپ شبکه نمایش داده


فرض کنیم قصد دارید تا لیستی از مشتریانتان شامل نام مشتری، تلفن تماس مشتری، و آدرس آنها را چاپ کنید. دوباره فرض کنیم می خواهید یک لیست دیگر از مشتریان را چاپ کنید که اینبار به جای اطلاعات بالا شامل نام مشتری، تاریخ معرفی مشتری و شماره موبایل مشتری باشد.

این که بخواهید هر بار فیلدهای مختلفی را چاپ کنید و ممکن هم هست هر بار نحوه چینش آنها را تغییر بدهید، طبیعتا هر بار نیاز به صرف زمانی برای طراحی گزارش چاپی مختلفی دارد. اما خوشبختانه با ابزار "چاپ شبکه نمایش داده" در نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار شما می توانید ظرف کمتر از یک دقیقه تمامی این حالتهای مختلف را در اختیار داشته باشید.

در ادامه به چگونگی انجام این کار می پردازیم.

روش استفاده از ابزار "چاپ شبکه نمایش داده"


در این مثال می خواهیم تا یک گزارش چاپی از لیست طرف حسابهایمان را داشته باشیم که این گزارش چاپی دارای ستونهای "نام"، "تلفن"، "موبایل" و "نشانی" طرف حساب مربوطه باشد. برای انجام این کار به شکل زیر عمل می کنیم.

ابتدا فرم "اشخاص" را باز می کنیم.

چاپ شبکه نمایش داده (چاپ گرید)
فیلدهای اضافی گزارش را که نمی خواهیم در گزارش چاپی باشند در شبکه نمایش داده مخفی می سازیم. برای مخفی سازی هر فیلد کافیست آن را با ماوس گرفته و به فضایی خارج از فضای موجود در هدر ستونها بکشیم. تصویر متحرک زیر روش این کار را به شما نشان می دهد.

چاپ شبکه نمایش داده (چاپ گرید) . آموزشگاه رایگان خوش آموز

بعد از اینکه ستونهای اضافی را که مایل نیستید چاپ گردند، مخفی کردید. می توانید در صورت لزوم، ستونها را جابجا کنید تا ترتیب مورد نظرتان در چاپ را تنظیم نمایید. برای جابجایی ستونها در گرید، کافیست تا ستون مربوطه را با ماوس گرفته و به محلی که می خواهید جابجا بشود بکشید، در این وضعیت دستگیره های قرمز رنگ جابجایی شما را راهنمایی می کنند. تصویر متحرک زیر روش جابجایی ستونها را به شما نشان می دهد.

چاپ شبکه نمایش داده (چاپ گرید) . آموزشگاه رایگان خوش آموز

حالا در نوار ابزار بر روی دکمه "چاپ شبکه نمایش داده" کلیک کنید.

چاپ شبکه نمایش داده (چاپ گرید)
پیش نمایشی از گزارش چاپی به شما نمایش داده می شود.

چاپ شبکه نمایش داده (چاپ گرید)
با کلیک بر روی دکمه Print می توانید گزارش را چاپ نمایید.

چاپ شبکه نمایش داده (چاپ گرید)
برای مشاهده مجدد فیلدهایی که مخفی کرده اید چند روش وجود دارد، ساده ترین آنها اینست که یکبار فرم مربوطه را ببندید و مجددا باز کنید تا همه فیلدهای مخفی شده مجددا نمایان گردند.

نکات مهم در استفاده از ابزار "چاپ شبکه نمایش داده"


  • ابزار "چاپ شبکه نمایش داده" یک ابزار جانبی برای کمک به چاپ سریعتر لیست های اطلاعاتی می باشد. در واقع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار یک ابزار گزارش ساز کامل دیگر دارد که برای طراحی حرفه ای گزارشات چاپی از آن استفاده خواهید کرد. این ابزار که در این آموزش به آن پرداختیم یک ابزار کمکی و سریع برای چاپ سریع لیست ها می باشد و قرار نیست تا جای ابزار گزارش ساز اصلی را بگیرد.

  • ذکر این نکته ضرورت دارد که با استفاده از ابزار "چاپ شبکه نمایش داده" کلیه گزارشات شما در اندازه استاندارد کاغذ A4 طراحی می شوند. اگر می خواهید در اندازه های دیگری گزارش طراحی کنید باید از ابزار گزارش ساز راهکار استفاده نمایید.

  • از آنجا که در این ابزار، طراحی گزارش چاپی با یک الگوریتم هوشمند و کاملا سیستمی صورت می پذیرد، بهتر اینست که کمی با آن کار کنید تا با قلق های آن کاملا آشنا شوید و در صورت لزوم بتوانید از آن به نحو احسن بهره برداری کنید.

  • اگر تعداد ستونهای گزارش شما بیشتر از عرض یک کاغذ A4 باشد، ممکن است خروجی گزارش شما ناخوانا باشد. تصویر زیر حالتی را نشان می دهد که در آن حالت، سعی کرده ایم تعداد زیادی ستون را با استفاده از ابزار "چاپ شبکه نمایش داده" چاپ کنیم. همانطور که در تصویر نیز می بینید، از آنجا که ابزار "چاپ شبکه نمایش داده" به صورت اتوماتیک سعی می کند تا همه ستونهای شما را در عرض یک کاغذ A4 بگنجاند، طبیعتا تعداد زیاد ستونها منجر به آشفتگی گزارش چاپی شما خواهد شد.

    چاپ شبکه نمایش داده (چاپ گرید)

برای مشاهده فهرست کامل آموزشهای این دوره بر روی لینک زیر کلیک کنید :آموزش سالیدورکز 20-2019نویسنده : امیر انصاری

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.

لطفا پیش از ارسال دیدگاه ، به نکات زیر توجه فرمایید :

- از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.
- لطفاً دیدگاه های خود را با حروف فارسی تایپ کنید، دیدگاه های فینگیلیش تایید نمی شوند.
- قبل از ارسال دیدگاه حتما متن پست و نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
- نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
- لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از طریق ایمیل khoshamoz[at].hotmail.com ارسال نمایید
- چرا آموزش های سایت خوش آموز در قالب فایل pdf به صورت یکجا ارائه نمی شوند؟
- چرا برخی پرسش های کاربران پاسخ داده نمی شوند؟

آموزش های رایگان خوش آموز

دوره آموزش جامع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار

دوره آموزش جامع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکار