خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5558 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

کاربرد گزینه بروز رسانی ساختار پایگاه داده در فرم ورود به برنامه فروشگاهی راهکار

کاربرد گزینه بروز رسانی ساختار پایگاه داده در فرم ورود به برنامه فروشگاهی راهکار

کد مطلب : 2827 PDF

در هنگام ورود به برنامه فروشگاهی راهکار یک گزینه به صورت تیک وجود دارد که عنوان آن "بروز رسانی ساختار پایگاه داده" می باشد. این گزینه بسیار مهم می باشد و لازم است تا درک صحیحی از کاربرد آن داشته باشید.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

کاربرد گزینۀ "بروز رسانی ساختار پایگاه داده"


هر بار که نسخه جدیدی از نرم افزار ارائه می شود، این گزینه به صورت پیش فرض تیک می خورد و در اولین ورود به برنامه ساختار پایگاه داده را به نسخه جدید ارتقاء می دهد. یک نکته مهم هم در اینجا هست و آن اینکه فقط یکبار اجرای این رویه در هنگام بروز رسانی کفایت می کند. هر چند اجرای دوباره و دوبارۀ آن هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد، اما نیازی هم به این تکرار مکررات نیست. بهتر است بعد از بروز رسانی و یکبار ورود به برنامه در دفعات بعد تیک این گزینه را بردارید تا سرعت ورود به برنامه بیشتر شود.

بروز رسانی ساختار پایگاه داده بعد از بازیابی اطلاعات از نسخه پشتیبان


اگر به هر دلیل مجبور شدید تا اطلاعات خود را از روی یک نسخه پشتیبان بازیابی کنید، مشابه رویۀ بروز رسانی در اولین بار ورود به برنامه گزینۀ "بروز رسانی ساختار پایگاه داده" را تیک بزنید. البته این کار همیشه اجباری نیست و دلیل اصلی آن را تشریح می کنم تا خودتان لزومش را دریابید.

اگر احیاناً نسخه پشتیبان شما (فایل بک آپ شما) مربوط به قبل از بروز رسانی باشد، این گزینه ضرورت پیدا می کند که یک مرتبه اجرا شود. اما اگر مربوط به آن زمان نباشد ضرورتی نخواهد داشت. از این رو برای احتیاط و رعایت محافظه کاری، توصیه ما اینست که یکبار تیک بخورد تا اطمینان حاصل کنید ساختار پایگاه داده بروز می باشد.

برای مشاهده فهرست کامل آموزشهای این دوره بر روی لینک زیر کلیک کنید :

دوره آموزش جامع نرم افزار حسابداری فروشگاهی راهکارنویسنده : امیر انصاری

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: